Liski pieką pierniki

Dziś w naszym przedszkolu zapachniało świętami. Zapachniało w dosłownym tego słowa znaczeniu, gdyż w powietrzu unosił się zapach cynamonu, wanilii, miodu, przypraw korzennych. Liski piekły dziś świąteczne pierniki. Panie zapoznały dzieci ze składnikami, które są potrzebne do zrobienia piernikowego ciasta. Następnie wszystkie produkty zostały dokładnie wymieszane, zagniecione i rozwałkowane ciasto, a na końcu Liski wycięły za pomocą foremek pierniczki. Lekcję kulinarną wszystkie dzieci zakończyły oceną celującą i wielką satysfakcją z samodzielnie wykonanych ciasteczek. Po upieczeniu była oczywiście degustacja. Pierniczki były pyszne. Na tym nie koniec. Kolejnym etapem było ozdabianie pieników za pomocą lukrowych pisaków, cukiereczków i posypek. Oczywiście znów była degustacja.
Grupa lisków lukruje pierniczki i posypuje kolorową posypką - powiększ
Liski częstują pierniczkami Panią Dyrektor. - powiększ
Piernikowa misja zakończyła się sukcesem. - powiększ
Grupa lisków lukruje pierniczki i posypuje kolorową posypką - powiększ