Pieszy Rajd na Górę Św. Anny

20 czerwiec 2024
20 czerwca dzieci z grupy Lisów i Biedronek udały się na pieszy Rajd na Górę Św. Anny.
Trasa przebiegała z Żyrowej do Amfiteatru na Górze Św. Anny przez rezerwat Lesisko. Rajd odbył się w ramach projektu realizowanego ze środków budżetu Gminy Strzelce Opolskie na rok 2024. Po drodze czekał nas spacer piękną Doliną Krowioka porośniętą starymi bukami oraz wędrówka przez malowniczy rezerwat Lesisko. Nie zabrakło też atrakcji -starych zabytków i opuszczonych miejsc. Na trasie odwiedziliśmy barokowy pałac w Żyrowej, tajemnicze ruiny leśnego folwarku Waldhof oraz równie intrygujące tunele Hamburgi. Podczas wędrówki dzieci obserwowały las, a jednocześnie oswajały się z nim. Miały także okazję dokonywać opisu wyglądu lasu na podstawie przeżytych doświadczeń. „Odkrywały” nowe gatunki roślin i zwierząt oraz doświadczały tego, że las poznaje się wieloma zmysłami. Dzieci z zaciekawieniem pokonały trasę, która wynosiła ok 5 km, szukały oznaczeń szlaku niebieskiego na drzewach, murach i tabliczkach. Po dotarciu do amfiteatru zrobiliśmy sobie piknik, następnie na obiad udaliśmy się do Restauracji Harcówka. Zmęczeni ale szczęśliwi i pełni wrażeń powróciliśmy do przedszkola. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom ukończenia rajdu.

Informację wprowadził(a): Justyna Kępa (2024-07-12 11:28:13)
Informację zmodyfikował(a): Justyna Kępa (2024-07-12 11:28:33)