Światowy Dzień Śniadania - gr. I "Liski"

W naszym przedszkolu realizujemy projekt “Zdrowe dzieciaki znają wszystkie smaki”. W ramach działań promujących zdrowe odżywianie 8 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania. W tym dniu stoły były pięknie nakryte, pojawiły się kwiaty, świece, serwetki i obrusy, a strój dzieci podkreślał wyjątkowość tego dnia. Oczywiście nasze wspaniałe panie w kuchni przygotowały cudowne śniadanie. Liski same komponowały swoje kanapki i częstowały się tym co lubią. Chętnie też poznawały nowe smaki. Na stołach zagościły papryczki w różnych kolorach, ogórki, pomidorki, kukurydza, sery żółte i białe, jajka, wędliny, kiełbaski, miód i inne specjały. Przedszkolaki w czasie śniadania zachowywały się bardzo kulturalnie. Dzieci dowiedziały się także, że śniadanie to najważniejszy posiłek, który dostarcza nam energii na cały dzień. Taki sposób przygotowania i spożywania posiłku bardzo spodobał się Liskom, dlatego co najmniej raz w miesiącu będziemy właśnie w taki wspaniały sposób celebrować nasze śniadania.
Liski przy odświętnie nakrytym stole podczas śniadania. - powiększ